НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ФОТОГРАФИРА СО ЕДИ РАМА: Во црн костум и бели патики, Еди Рама не се фотографираше со Мајк Пенс!

  • August 3, 2017

Албанскиот премиер Еди рама, кој учествуваше на Самитот на Американско-јадранската повелба во Подгорица, не се наоѓа на т.н. фемили фотографија со потпретседателот на САД Мајк Пенс, бидејќи Рама бил во бели патики.

Како што известуваат албанските медиуми, посетата на пенс на Балканот е од големо значење, но и наишла на големо разочарување бидејќи не била спомната улогата на Албанија во регионот. Секако, како важен ммент го наведуваат и тоа што Рама го нема на ,, фемили фотографијата“.

Поранешниот негов колега Сали бериша на социјалните мрежи ја напиша причината зошто го нема Рама на ,,фемили фотографијата“, а тоа е бидејќи носел бели патики.

Инаку, во последно време појавувањето на Рама во патики и целиот негов стајлинг стана вообичаен. Така на пример, Рама пред извесно врме на вечерата со Могерини се појави во тренерки, а потоа на самитот на лидерите во Трст, дојде истотака во бели ,,адидас“ патики.

Претходно «
Следно »

loading…