Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ФОТОГРАФИРА СО ЕДИ РАМА: Во црн костум и бели патики, Еди Рама не се фотографираше со Мајк Пенс!

52%
User Rating

Албанскиот премиер Еди рама, кој учествуваше на Самитот на Американско-јадранската повелба во Подгорица, не се наоѓа на т.н. фемили фотографија со потпретседателот на САД Мајк Пенс, бидејќи Рама бил во бели патики.

Како што известуваат албанските медиуми, посетата на пенс на Балканот е од големо значење, но и наишла на големо разочарување бидејќи не била спомната улогата на Албанија во регионот. Секако, како важен ммент го наведуваат и тоа што Рама го нема на ,, фемили фотографијата“.

loading...

Поранешниот негов колега Сали бериша на социјалните мрежи ја напиша причината зошто го нема Рама на ,,фемили фотографијата“, а тоа е бидејќи носел бели патики.

Инаку, во последно време појавувањето на Рама во патики и целиот негов стајлинг стана вообичаен. Така на пример, Рама пред извесно врме на вечерата со Могерини се појави во тренерки, а потоа на самитот на лидерите во Трст, дојде истотака во бели ,,адидас“ патики.

loading...

5 Comments

 1. Manimal

  Остај патиките, краватата е феноменална! 🙂

 2. Makedonche

  Novi si ge je kupil Nike i nejchele tuu jzkk..
  A kravata mu e od ZOKI

 3. Igor Spasovski

  Covekot gleda GRAND televizija i ja sledi modata!!

 4. Сашо

  Се’ се тоа тикви посејани од Западот, заедно со Заев и Борисов, со ГМО мозоци, бездушни, од мајка неродени, од народ не избрани… Насабајле насмејани пред огледалото, демек што биле а што се сега, секој со зададената улога, играат на масонското сценарио…

 5. Робин Худ

  Како никој? А Заев? Тој пола Македонија би ја дал за едно заедничко селфи!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ