Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НИШТО НЕ БИЛО ПРЕПУШТЕНО НА СЛУЧАЈНОСТ: Со необична пушка полицијата го чувала Вуќиќ во Хрватска

User Rating

Хрватските полицајци, кои вчера го чуваа плоштадот Свети Марко во Загреб, за време на протестот поради посетата на српскиот претседател Александар Вучиќ, привлекоа внимание со необичните пушки, објави „Вечерњи лист“.

Станува збор за специјални пушки, наменети за соборување дронови.

loading...

Минатата година хрватската полиција набави опрема во вредност од 4,6 милиони евра, вклучително и антидронови пушки по цена за едно парче 35.750 евра.

loading...

1 Comment

  1. DLM

    Не се вика антидронова пушка туку ЕМП пушка има и топ и други уреди. (ефектот почна да се истражува по нуклеарните проби) Кога еднаш ќе научите да известувате како што треба.
    инаку се прашувам зошто грабежите на банки и сл. не се вршат со помош на такви ЕМП орудија се прават многу едноставно а ја уништуваат или привремено ја онеспособуваат целата електроника. На времето … ама ајде и онака не ве интересира техника и технологија одете на радиомилева и тупете го по обичај…

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ