Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НОВА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА И ДОМ НА КУЛТУРА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во посета на општина Илинден

User Rating

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денес беше во посета на општина Илинден.

Со градоначалникот на општината, Жика Стојановски, тие направија увид на новата пречистителна станица и обновениот Дом на култура.

loading...

Во завршна фаза е изградбата на канализационен систем со пречистителна станица во Марино. Пречистителната станица е со капацитет од 1.250 жители, односно 330 домаќинства.

Канализационен систем е во должина од 4000 метри. Инвестиција е со вкупна вредност на проектот од 30 милиони денари.

Истовремено, Илинден доби и обновен Дом на култура-Илинден. Парк, како и амфитеатар за 200 луѓе, во вкупна вредност 18 милиони денари.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ