Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УМС: Штета е што Владата и СДММ немаат ниту еден проект за младите, но за поздравување е фактот дека барем ги спроведуваат проектите на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

5%
User Rating

Штета за младите од Македонија што Владата и СДММ се безидејни, па немаат ниту еден квалитетен проект за младите во изминатата година, вели претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски.

-Сепак, за поздравување е фактот дека барем ги спроведуваат проектите кои на предлог на УМС беа дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ за предвремените парламентарни избори во 2016 година. Грижата за младите и афирмација на нивните права била и останува наш најголем приоритет!, пишува Кржаловски на својот Фејсбук профил.

 

loading...

Штета за младите од Македонија што Владата и СДММ се безидејни, па немаат ниту еден квалитетен проект за младите во…

Posted by Лука Кржалоски on Thursday, 19 April 2018

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ