Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО “ЦРВЕНО-ЦРНОТО” СЕМЕЈСТВО: Гоце Седлоски поднесе оставка!

70%
User Rating
Горд сум на постигнатото. Успеавме да освоиме две титули во две години, а горд сум и на победата над Малме и пласманот во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите, како и домашната победа со Копенхаген

Шефот на стручниот штаб на ФК Вардар Гоце Седлоски, денеска поднесе оставка од местото шеф на стручен штаб на екипата.

Почитувани.

Јас, Гоце Седлоски денес донесов одлука да си поднесам оставка од местото шеф на стручен штаб на ФК Вардар, за доброто на сите во клубот. Ова размислував да го направам уште после вториот натпревар со ФК Копенхаген кој што го загубивме. Сепак, успеав да соберам сили и да го започнам македонското првенство. После загубениот натпревар со Шкендија, овие два дена размислував добро и денеска ја донесов оваа одлука. Тие два порази ме погодија многу бидејќи јас како човек не сум навикнат да губам, но и фудбалскиот клуб Вардар не е навикнат на порази.

loading...

Горд сум на постигнатото. Успеавме да освоиме две титули во две години, а горд сум и на победата над Малме и пласманот во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите, како и домашната победа со Копенхаген.

Сакам да се заблагодарам на играчите, управата и до сопственикот г-нот Сергеј Самсоненко од кој имав несебична поддршка во целиот период. Благодарност и до сите вработени во Фудбалскиот клуб Вардар. Жалам, дојде време да се разделиме. На фудбалскиот клуб Вардар му посакувам успех на европска сцена во плеј-офот од Лигата на Европа против Фенербахче, како и во домашното првенство и Купот на Македонија.

loading...

4 Comments

 1. Гуто

  Отиде Самсоненко, отиде Белотели, сега и Седловски.

 2. Бозон

  вемерооооо …. видиш како тоа се прави?

 3. ЉУПЧЕ

  НЕ ЈА КАЖУВА ПРИЧИНАТА ЗА ОСТАВКА?

 4. kire

  MNOGU DOBRO RESENJE KOLKU SAMO IGRACITE BEA VO STRES OD REKETOT STO IM GO PRAVESE A ZA USPEHOT POSTIGNAT TOA E NEUSPEH ZASTO SO VAKOV IZBOR NA IGRACI POKAZA NEZNAENJE I FORSIRANJE NA POEDINCI .NEUSPEHOT SO KOPENHAGEN E ISKLUCIVO TVOJA GRESKA GOLMANOT PRIMI 2 GOLA NEVIDENI I NE GO MENUVA A GO IMA PACEVSKI KOJ E IZMISLEN ZA MLADIOV A SE ZNAE ZASTO PACEVSKI NE GO STAVASE TAKA DA OVA E NAJDOBRO RESENJE A VARDAR PAK KE BIDE VARDAR I POSILEN.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ