Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НОВ ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОТРЕСЕ ЦРНА ГОРА:Подгорица се тресеше

User Rating

Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтерова скала ја потресе денеска  Црна Гора во 9 часот и 2 минути.

 

loading...

Секторот за сеизмологија во Заводот за хидрометеорологија и сеизомологија регистрираше земјотрес со епицентар од 6 километри југоисточно од Подгорица.

Во земјотресот со јачина од 5,1 степен според Рихтеровата скала, кој на 4. јануари го погоди подрачјето во близина на Плава во Црна Гора, а беше почувствуван и во Македонија, оштетени беа околу 70 објекти, а десетина семејства иселени од своите домови.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ