Wednesday, 24/1/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

„НОЌНИОТ ЛОВЕЦ“ ГИ РАЗБИВА ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС: Ретка снимка од руските МИ-28Х и МИ-35 во акција!

53%
User Rating

Руските борбени хеликоптери МИ-29Х („Ноќен ловец“) и МИ-35 ги бомбардираа терористите на ИСИС во Сирија кои владините сили ги опколија во областа на наоѓалиштето Шаер. На снимките може да се види како кон поизициите на терористите се упатува МИ-35 кој врз целите лансира проектили

Потоа во напад преоѓа сириската пешадија, која наидува на жесток оган од противникот. Над главите на војниците прелетува МИ-28 „Ноќен ловец“ кој изведува нов напад.

По огнената поддршка на „Ноќниот ловец“ одредите на сириската армија успеаа да се пробијат кон позициите кои терористите ги држеа од летото 2014 година.

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

January 2018
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031