Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

„НОЌНИОТ ЛОВЕЦ“ ГИ РАЗБИВА ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС: Ретка снимка од руските МИ-28Х и МИ-35 во акција!

53%
User Rating

Руските борбени хеликоптери МИ-29Х („Ноќен ловец“) и МИ-35 ги бомбардираа терористите на ИСИС во Сирија кои владините сили ги опколија во областа на наоѓалиштето Шаер. На снимките може да се види како кон поизициите на терористите се упатува МИ-35 кој врз целите лансира проектили

Потоа во напад преоѓа сириската пешадија, која наидува на жесток оган од противникот. Над главите на војниците прелетува МИ-28 „Ноќен ловец“ кој изведува нов напад.

По огнената поддршка на „Ноќниот ловец“ одредите на сириската армија успеаа да се пробијат кон позициите кои терористите ги држеа од летото 2014 година.

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ