Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД СПЕКТАКУЛАРНОТО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА ЗЛОСТОРНИЧКАТА ГРУПА НА „ХРВАТСКИОТ ЕСКОБАР“

User Rating

Хрватската полиција во саботата на вонредна прес конференција во седиштето на Министерството за внатрешни работи во Загреб прикажала снимка од апсењето на припадниците на организацијата на „хрватскиот Ескобар“ Стјепан Прњат.

Потсетуваме, хрватската полиција минатата недела во рамки на големата акција „Нана“ разбила криминална група и запленила 100 кг кокаин кој осомничените припадници на организацијата го криумчареле од Јужна Америка во Европска унија преку Хрватска, пренесе Индекс.

loading...

Покрај деталите за акцијата, полицијата на прес-конференцијата прикажала и спектакуларна снимка од апсењето.

Меѓу уапсените е и самиот Прњат, кој се споменувал уште 2007, кога истражувачите објавиле дека разбиле ланец за криумчарење хероин и кокаин.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ