ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД СПЕКТАКУЛАРНОТО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА ЗЛОСТОРНИЧКАТА ГРУПА НА „ХРВАТСКИОТ ЕСКОБАР“

  • March 10, 2018

Хрватската полиција во саботата на вонредна прес конференција во седиштето на Министерството за внатрешни работи во Загреб прикажала снимка од апсењето на припадниците на организацијата на „хрватскиот Ескобар“ Стјепан Прњат.

Потсетуваме, хрватската полиција минатата недела во рамки на големата акција „Нана“ разбила криминална група и запленила 100 кг кокаин кој осомничените припадници на организацијата го криумчареле од Јужна Америка во Европска унија преку Хрватска, пренесе Индекс.

Покрај деталите за акцијата, полицијата на прес-конференцијата прикажала и спектакуларна снимка од апсењето.

Меѓу уапсените е и самиот Прњат, кој се споменувал уште 2007, кога истражувачите објавиле дека разбиле ланец за криумчарење хероин и кокаин.

Претходно «
Следно »