Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОВА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕДИЗВИКА РАК: Многу од жените го прават ова на своите гради, а така си го загрозуваат здравјето

5%
User Rating

Ниедна жена на планетата не е во потполност задоволна со својот изглед.

На скоро сите жени им е скоро најважно впечатливото деколте отколку удобноста на градникот.

loading...

Вистински фатални грешки кои ги правиме, а понекогаш доведуваат и до болест се следниве:

Пирсинг на брадавиците – пирсингот не се препорачува на ниеден дел од телото поради инфекции.

Никогаш не го вадите градникот – дајте им на вашите гради слобода да дишат.

Не ги негувате градите доволно – кожата на градите е исклучително тенка и чувствителна, па се препорачува да се нанесува крема за заштита на овие делови од кожата.

Бирате погрешна големина на градник – доколку купувате помал градник за градите да ви дојдат до израз, протокот на крв може да забави, а тоа може да доведе до рак.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ