Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОДЕТЕ ЛЕГНЕТЕ СИ: Ивор Мицковски ги испрати на спиење сопартијците кои верувале во животот!

User Rating

Некогашниот висок член на СДСМ, Ивор Мицковски секојдневно неговдува за случувањата во општеството. Ја критикува старата владејачка гарнитура, но постојано ги напаѓа и своите, односно оние каде некогаш припаѓаше – СДСМ.

Тој на својот профил напиша:

loading...

„Град на урбана мафија и мафијашко наместо урбано планирање.
Град без пристап до градежен факултет.
Град без воздух и со себични луѓе без каква било колективна свест.
Уништени се сите маала, секоја населба, нема живо дрво, шумата е упропастена.
Ќе доаѓал живот?! Одете легнете си, секој ден се отвара нова дупка за зградетина некоја. Да ви живее семката засекогаш тука, злостори.“

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ