Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СУДОТ ВО СОЛУН ДОНЕСЕ ОДЛУКА:Одобрена екстрадиција за Грујевски и Бошковски

User Rating

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, јавува репортерот на ТВ 24 од Солун.

Претходно, двајцата побараа азил во Грција, со образложение дека се плашат за своите животи и дека сметаат оти нема да имаат фер судење. Според грчките закони, тие имаат право на жалба до Врховниот суд во Атина.

loading...

По Грујевски и Бошкоски беше распишана меѓународна потерница, а беа уапсени на аеродромот во Солун

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ