Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОРЕЛОТ ВО ЧАИР, КОГА: Корисниците на социјалните мрежи го прашуваат Шилегов кога ќе го тргне орелот од Чаир

53%
User Rating

Споменикот на Андон Јанев-Ќосето утрово е тргнат од тревникот кај крстосницата на Врховниот суд во Скопје. Ова е еден од петте споменици кои Град Скопје ги постави на 7 септември 2014 на различни локации, а кои ги доби како донација од Здружението за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушоради од Лерин.

Потегот предизвика реакции на социјалните мрежи. Пренесуваме дел од коментарите на твитер заедницата:

loading...

loading...

5 Comments

 1. bugarojebac

  Pa orelot e znak i na sdsš,kako najgoleme šipska partija.

 2. kire

  ABE VIE STE LUDI KAKO MOZE SILEDJETO DA SIGO RUSI NEGOVIOT SIPTARSKI IDENTITET . ZAEVIKI KAZA DEKA RADA SILEDJETO I ZAEVIKI SE SIPTARI PO VERA I SEGA TRAZITE DASIGO RUSAT SIMBOLOT .

 3. НИКОЛА

  АЈДЕ ВЕТРУШКИ ЕДНИ ПРЕЗЕМЕТЕ НЕШТО И РУШЕТЕ ГО ОРЕЛОТ ВО ЧАИР, ИЛИ НЕ ВИ СТЕГА ТАМУ ДА ПОСЕГНИТЕ. СЕ НАВРТИВТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ СПОМЕНИЦИ КРИМИНАЛЦИ,ШУПЕЛКИ ПРЕДАВНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА. НАРОДОТ ЌЕ ВЕ КАЗНИ И СИТЕ ЌЕ ВИСИТЕ НА КАМЕН МОСТ.

 4. ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА

  NA ZAEV SEKERINSKA I NA SILEGOV A I VOEDNO I NA SITE SIPTARI VO CEL SVET NIE MAKEDONCITE DA IM EBEME SE STO IMAAT ZENSKO VO FAMILIJA OD 15 PA SE DO 99. A ZA EBANITE SIPTARSKI SPOMENICI IMA LEK EDNO TNT ILI NEKOJ PLASTICEN EXPLOZIV KE ZAVRSI RABOTA A I KASIKARA DA SE STAI NA TOA EBANITE ORLINJA VO TOPANSKO I NA BIT PAZAR SIPTARSKO PLEME SE STO IMATE ZENSKO VO FAMILIJA DA VI EBAM

 5. Jordan Gruev

  Zaevci go trgnaa Koseto ama Makedoncite ke gi unishtat Zaevci zaedno so nivnite ortaci.
  Makedonija na Makedoncite!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ