Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОСЛОБОДУВААТ ТЕШКИ КРИМИНАЛЦИ, ОСУДУВААТ СТАРЦИ: Каде во која држава се осудува на четири години затвор човек што кубел некого за коса!?

53%
User Rating

Денеска гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој говореше и за немилите настани на 27 април во Собранието, кажа дека многу луѓе биле испровоцирани да влезат во внатре, дека некој намерно ги испровоцирал со незаконскиот избор на претседател на Собранието.

-Тие беа понесени од емоцијата, беа понесени од желбата да помогнат на Македонија, да не се крши Уставот, да не и се случува на Македонија, тоа што ќе и се случи. До што дојдвме, човек што потегнал за коса некого да го осудат четири години затвор, каде во која држава се осудува на четири години затвор човек кој што кубел некого за коса, изјави Груевски.

Тој потенцира дека казната е премногу сурова и дека тие како партија излегле кога виделе што се случува.

loading...

-Ние сме за тоа да има правда и да има санкции за тие што ќе сторат одредени прекршоци и затоа излеговме на 27 април со таков став. Меѓутоа, во меѓувреме се случува нешто друго. Најголемите криминалци во Македонија се ослободија во првите три месеци откако СДСМ дојде на власт. На слобода е Красничи, кој што имаше кривични дела поврзани со изборно насилство, не се сеќавам точно што, полнење кутии итн.Се ослободи Бајруш од Куманово, тој имаше еден куп обвиненија и пресуди, изјави Груевски.

Тој напомена дека се ослободени дилери на дрога, кои што биле во затвор или притвор, тие се закануваа на кандидати за градоначалници. Тој спомена и дека има најава дека ќе биде закон со кој ќе бидат ослободени од затвор тешки криминалци и праша зошто тогаш да одговараат овие луѓе од 27 април.

-Убијци на пет деца, сурово, ладнокрвно убиство се ослободуваат, а луѓе кои беа понесени од емоции за кубење коса ќе ги осудуваат четири години затвор. Тоа е желба да се уништи секој што сака да си ја штити и брани државата, изјави Груевски.

loading...

5 Comments

 1. Канализација

  Никаква Тиранска Платформа, ни Бугарски Договор, ни напад на Шарените Соросоиди во друштво со бандата комуњари СДС, ни Пржински Договори по кафани и странски амбасади, ни посредувачи Ван Хојтовци, ни глупости како привремена влада со министри од СДС, ни мешање на амбададори во право-судниот систем на државата и во изборниот систем, ни изборни наместенки и лаги, ни пуч во Собранието и воспоставување на Квинслишка Влада, потполно ништо од сите овие против Уставни и против законски прекршоци не ќе се случеше ако владата и сите високи државни службеници и раководители, повторувам СИТЕ, си ги извршуваа своите Уставни и законски овбрски и должности.
  Каде беше Владата на бандата ВМРО-овци лажни патри на чело со Никола Груевски кога народот очекуваше тие да ги извршат Уставните и законски овбрски превземени со државна заклетва пред народот и Уставот?
  Народот нив ги имаше избрано на избори и дадено доверба. Таа банда ВМРО-овци лажни патриоти излезе дека е предавничка и еден куп на изроди кои се грижеа за само богатење и тие се основните кривци за уривањето на Уставот и уништувањето на Македонија. За сѐ што се случи тие се криви.
  И што сега, што бараат? Повторно народот да гласал за нив за повторно тие да биле влада ?
  Па нели народот веќе ги имаше изласано и тие беа владата!
  Сѐ што направи бандата ВМРО-овци се вика предаство. Точка.
  Државата се покажа дека ѐ навистина Фајром а лиѓето Фајромци. Секакви работи им се случучуваат, секој и сешто и од внатре и од надвор им прави. А тие стојат и молчат како обци, и трпат и трпат и трпат … ненормална работа.

  • разбуден

   вистинито ,точно 🙂

 2. Stavre

  Ajde sega da go vidime HORHE predavnikon neli ima pravo da pomiluva ova nee za zatvor ovaj covek trebase da se nagradi so znacka heroj na tatkovinata
  Horhe moras da gi oslobodis nevinite ceda a onaj zudija staorec da go stavat na nivno mesto ili familija da se izkoreni.

 3. Љупчо

  Се што наведе Груевски во интервјуто е точно. Кажа дека ќе се обжалат сите криминали од СДС за време на изборниот процес. Прашувам, до кого ќе се поднесат жалбите. До судовите под контрола на СДС, до ЕУ и ОБСЕ кои најотворено и најлицемерно ги местат изборите и овие и оние претходните парламентарни. Најмоќно оружје против диктатура е свесен и национално освестен народ. За жал тоа не е мојот македонски народ и за жал ни нема спас од исчезнување.

 4. Trpe

  Tka e koga VMRO se servilno kon nasite zapadni “prijateli” koi taa sevilnost kon niv najgrubo ja iskoristija tokmu kon niv a i celiot narod koj stana zrtva na od edna stana agresivata politika na EU birokratite i nasite strategiski prijateli”koi prijatelstvoto o doverbata kon niv dlaboko ja aloupotrebija i iaskoristija protiv Makedoskiot narod za da mu go smenat imeto kaok najgolem “demokratski dostrel ” na zapadnata “demokratija” najogolem posle Hitler koj gi nistese evreite a sega se na red i Makedoncite i nisto cudno so pomos na crpko i ovde da se napravat konc. logori za cistenjeto da bide pobrzo i poefikasno ai da si gi izmijat racete bidejki se unistuvame samite sebe od strana na “novata vlada za zivot na site” samo ne za Makedoncite

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ