Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ОСТАВААТ СЕМЕЈСТВА НА УЛИЦА, ЗА ДА ГИ ВРАБОТАТ СОПСТВЕНИТЕ: Децата на Талат Џафери и Мирослав Грчев се сместија во удобни фотелји во ЕЛЕМ

5%
User Rating

Дојде живот за децата на високите функционери на власта. Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери и Мирослав Грчев си ги вработиле своите деца во ЕЛЕМ

 

Како што дознаваме, Бесија Џафери, ќерка на претседателот на Собранието Талат Џафери во АД ЕЛЕМ е вработена како референт за правни работи од петти месецов.

loading...

Од истиот датум, како инженер за животна средина, вработен е и Димитар Грчев на работното место инженер за животна средина. Димитар е син на архитектот Мирослав Грчев кој во исто време е советник во Министерството за култура и голем промотор и подржувач на политиките на власта.

Децата на функционерите се вработени со договор за привремено вработување.

За да се исполни оваа обврска кон коалициониот ДУИ и кон партиските кадри на СДСМ, претходно од дирекцијата на ЕЛЕМ биле прераспределени претходно вработени професионалци, кои како неподобни за раководството на ЕЛЕМ, биле префрлени во разни подружници од дирекцијата на компанијата.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ