Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПАДНА ДРВО ВО КАРПОШ: Суво дрво падна врз автомобил во Тафталиџе, инцидентот за малку ќе беше трагедија

User Rating

Суво дрво попладнево паднало врз автомобил во скопската населба Тафталиџе во општина Карпош, а малку недостасувало инцидентот да биде трагедија ако истото паднело неколку секудни порано

На последна 24 -ка во Тафталиџе 2, паднало старо скапано дрво покрај тротоарот врз кола,каде синот Диме поминал, дрвото само го шишнало. Фала му на Бога, здрав и прав ,не го допрело ,не е повреден. ..Алоооо Општина Карпош, има уште едно скапано суво дрво, да го тргнете да не настрада некој друг. Тука децата поминуваат кога одат и се враќаат од училиште …

loading...
loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ