Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПАНИКА КАЈ ЛУЃЕТО: Силна експлозија во бизнис зграда во Подгорица,во близина на Црквата на Христовото воскресение

User Rating

Според телевизијата, зградата се наоѓа во близина на Црквата на Христовото воскресение во Подгорица.

loading...

Во експлозијата нема жртви, но е причинета голема материјална штета.

Од силната експлозија искршени се стакла на околни згради и оштетни се неколку автомобили.

Според телевизијата Вијести, станува збор за експлозија на рачно изработена бомба „што ја фрлиле едно или повеќе лица“.

Експлозијата, која се слушнала дури и во поодалечените населби на Подгорица. предизвикала паника меѓу населението.

Во тек е увид на местото на настанот од страна на тимови на црногорската полиција.

Врз објект во истата деловна зграда бомба беше фрлена и во ноенври 2016 година.

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ