Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПЕСКОВ ЗА ВОНРЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА:Не, нема да им обрнеме посебно внимание

100%
User Rating

Портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј Песков денеска изјави дека Москва не е посебно заинтересирана за претстојните вонредни парламентарни избори во Обединетото Кралство, јави ТАСС.

images

– Не, нема да им обрнеме посебно внимание. Кремљ ќе ја набљудува глобалната ситуација како и обично, истакна Песков.

loading...

Британската премиерка Тереза Меј денеска соопшти дека одлучила на осми јуни да се одржат предвремени парламентарни избори во Велика Британија.

Британскиот Парламент треба на седница утре да го потврди таквото решение на Меј, но опозициската Лабуристичка партија и нејзиниот лидер Џереми Корбин веќе соопштија дека тие ќе гласаат за предвремени избори.

Во кусата изјава Меј рече дека се одлучила за едно вакво решение во настојувањето да обезбеди „цврст мандат за Владата, пред интензивирањето на преговорите со ЕУ за напуштање на Унијата“, како и за да ги зацврсти позициите на Владата во британскиот Парламент.

loading...

2 Comments

  1. Stranec

    Nema potreba da se trosi vreme ili resursi za – PORANESNATA IMPERIJA BRITANIJA, koja naskoro vprocem ke se svede na ENGLAND.

  2. Far away

    Stranec, wishful thinking. Britanija e jacina na koja samo i zaviduvas i tie tamo kade sto si.
    A inaku epten gi zabole Britancite sto edno rusko mafjasko kopile i dupelizac na Putin ne bil zainteresiran. Ete ke vrzat ‘krpa na glaa’- vaka na ohridski nacin. Neka dojde da gi vidi negovite pajtasi koi so golema para fatija magla nadvor od komunisticko-mafijaskata vukojebina – kade se -vo Britanija. I kurvite ruski so bundite i dzipovite. Ma ne – kiselo e grozjeto rekla lisicata.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ