Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Повторно земјотрес го стресе Скопје

22%
User Rating

Земјотрес попладнево го стресе Скопје. По потресот викендов од 4,2 степени според Рихтер, кој се случи рано наутро во 4 часот и 8 минути и ги вознемири Скопјани, сега се почувствувал нов потрес, послаб од претходниот.

zemjotres-3

Попладнево земјотрес од 2 степени го стресе Скопје, а епицентарот бил на 2 километри од Илинден.

loading...

Се надеваме потресите ќе запрат. Последниот потрес е слаб и нема простор за паника.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ