Погребан Небојша Глоговац во Белград

  • February 12, 2018

Актерот Небојша Глоговац денес е погребан во Алејата на заслужни граѓани на белградските нови гробишта.

На погребот учествуваа членовите на семејството, пријатели и неколку илјади почитувачи на делото на славниот актер.

Небојша Глоговац почина во петокот во Белград по кратко боледување на 49. години.

Претходно «
Следно »