Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПОЗНАТО КОЈ ГО ФОТОГРАФИРАЛ ЧАВКОВ: Полицијата го знае идентитетот на полицаецот кој го фотографирал Чавков во истражниот затвор

User Rating

Полицаецот од Посебната единица за поддршка го сликал Митко Чавков во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари.

Внатрешна контрола на МВР го открила полицаецот од Посебната единица за поддршка кој го сликал Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари, јави Алфа, повикуваќи се на извори во полицијата.

Судот му одреди 30 дневен притвор на Митко Чавков поради настаните во Собранието на 27 април годинава.

loading...
loading...

4 Comments

 1. Zoran

  I sto sega? Ke go stavat nacelnik!!

  • Manimal

   Па разбира се!

 2. Ag`r

  Skart naslovi… a uste ne vi e poznato zosto go kriele do sega !!!!
  Istrazuvacko novinarstvo so kopy-paste

 3. СПС

  Превземено од интернет:

  Слобода за ЕЛЕНА
  9 hrs ·
  Оваа страница е посветена на Елена Доцевска Божиновска, која се наоѓа во притвор во Затворот “Шутка” во Скопје.
  Елена е родена на 23 Јуни 1980 година во Куманово во скромно работничко семејство. Ќерка е на Владко, познат автомеханичар во градот и на Верица, домаќинка и, за жал од пред неколку години, жена со дијагностицирана напредна фаза на Паркинсонова болест.
  Елена е дипломиран правник при Универзитетот “Свети Кирил и Методиј” во Скопје, со положен правосуден испит и во тек е со пост-дипломските студии при истиот Универзитет.
  Има работно искуство како адвокатски приправник, а од 2007 година е во редовен работен однос во Собранието на Република Македонија, каде и што беше за време на настаните на 27 Април 2017 година. Има посетувано голем број домашни и меѓународни семинари и конференции и сопственик е на сертификати и признанија од истите.
  Елена е сопруга на Игор Божиновски и носител на најголемата титула, како што Елена секогаш вели – мајка на Софија Божиновска (2 години) и Наум Божиновски (1 година). За време на настаните во Собранието, Елена беше во блажена состојба со трето дете, но поради претрпениот стрес бременоста беше прекината.
  Елена е скромна, обична и секојдневна девојка, сестра, ќерка, сопруга и пред се мајка!
  Елена има само една желба – да им се врати и силно да ги прегрне Софија и Наум!
  Да ја дадеме својата поддршка за неа, но и за Софија и Наум, кои секојдневно имаат исто прашање – каде е Мама … и само една желба – Дедо Мраз да ни ја донесе Мама!
  СЛОБОДА ЗА ЕЛЕНА!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ