ПОЗНАТО КОЈ ГО ФОТОГРАФИРАЛ ЧАВКОВ: Полицијата го знае идентитетот на полицаецот кој го фотографирал Чавков во истражниот затвор

  • December 17, 2017

Полицаецот од Посебната единица за поддршка го сликал Митко Чавков во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари.

Внатрешна контрола на МВР го открила полицаецот од Посебната единица за поддршка кој го сликал Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари, јави Алфа, повикуваќи се на извори во полицијата.

Судот му одреди 30 дневен притвор на Митко Чавков поради настаните во Собранието на 27 април годинава.

Претходно «
Следно »