Saturday, 18/11/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПОЛИЦИСКИ ФЛЕШЕРИ ЗА ДЕСТАНИ, А КАЗНА ЗА КОНЕВСКИ: Полицијата на Спасовски го казнува Коневски за флешерите, ама газдата на Шкендија слободно си ги шета!

5%
User Rating

Дојде животот во Македонија, но не дојде за сите, дојде за оние кои се по мерка на премиерот Зоран Заев. Додека Ивица Коневски доби прекршочна пријава бидејќи имал флешери на автомобилот кој му е доделен од Владата на Република Македонија, а бидејќи претходно бил во МВР, има вградени флешери, газдата на Шкендија, Лазим Дестани, исти такви флешери користи без никакви проблеми.

Со потезите кои ги прави новата Влада станува јасно дека нивната цел е да обезбедат подобар живот, но само и само на членовите на партијата каде лидер е премиерот Зоран Заев и секако на неговите бизнис партнери.

Самиот Ивица Коневски, кажа дека веста дека тој ги вратил флешерите на општинското БМВ е апсурдна, бидејќи тие никогаш не биле отстранети за да може повторно да ги врати.

loading...

-Имено, возилото на Општина Аеродром и го додели Владата на РМ со вградени флешери и оттогаш МВР нема побарано тие да се отстранат. Вчерашното стопирање на возилото и изживување пред моето 7 годишно дете и пишување прекршочна пријава за флешерите на возилото е продолжување на притисоците што почнаа уште во предизборната кампања и очигледен показател какви луѓе се на чело на МВР и на државата, кои се занимаваат со маргинални теми наместо да се фатат со решавање на проблемите на граѓаните, за што земаат плата, стои во соопштението до Коневски.

Граѓаните гласно прашуваат дали законот во оваа земја ќе важи за сите или ќе важи само за оние кои се бизнис компањони на премиерот и функционерите од владеачката партија и коалиција.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

November 2017
M T W T F S S
« Oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930