Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПОТРАГА И ТОТАЛНО УНИШТУВАЊЕ: По нападот на Руската база во Сирија, засилени мерки на безбедност од страна на руската армија!

User Rating

Сириската војска го засили обезбедувањето на руската авио-база Хмејмим по гранатирањето од минофрлач на 31. декември, соопштува извор од Министерството за одбрана на Русија, пренесува Спутник

„Сириските органи за безбедност ќе трагаат и ќе ги уништат милитантите вмешани во нападите, а воедно е засилен и режимот на обезбедување на територијата околу авио-базата“, соопштил изворот од министерството за одбрана на Русија.

Извор на телевизијата РБК соопштил дека зоната околу Хмејмим по гранатирањето е исчистена и проширена, а ќе ја чуваат Руски наместо Сириски војници.

loading...

Утрината на 31. декември беше изведен напад на авио-базата Хмејмим во кој загинале двајца руски војници.

Тоа не е единствен напад на руската авио-база. Во претходен напад, противвоздушниот ракетно-топовски комплекс „Панцир-С1“ пресретна две ракети, лансирани од страна на милитантите на „Сириската слободна војска“.

loading...

2 Comments

  1. Бозон

    Војната на мурките и ротчилдите им треба ко леб насушен. Исто како првата и втората светска војна. Да ги избришат долговите. Трилиони штампани пари. Гз папир.

    • Solun Skopje Sandanski vo Mk

      Se razbira deka im treba…dodeka ne izedat debel kotek od Rusija I Kina.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ