Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПО ЗАМИР И ГОРАН: Советникот на Оливер Спасовски во бордот на директори на Македонски телеком!

User Rating

На својот фајбук профил, доскорешниот советник во МВР се пофали со своето ново работно место во бордот на директори на Телеком. Тој постираше фотографија на која што е во прегратка со Замир Мехмети, брат на поранешната пратеничка и член на ДУИ Ермира Мехмети, кој е еден од водачите на таканаречената „Шарена револуција“

Владата пред повеќе од два месеци достави предлог до Македонски Телеком за именување на нови директори во бордот на Телеком.. Во предлозите на владата стоеја и двајцата, како проверени кадри на СДСМ, од исклучителна доверба на Спасовски и Заев.

Горан Трајановски важеше за десна рака на актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и беше предложен за главен оперативен директор, а Замир Мехмети за неизвршен независен член.
Инаку, Оливер Спасовски кога беше назначен на позицијата технички министер за внатрешни работи го наполни кабинетот со партиски кадри на СДСМ кои претходно немале никакво искуство во полицијата. Тогаш Оливер Спасовски го назначи Горан Трајановски за Државен советник за телекомуникации и информатика.

За Замир Мехмети излегоа многу информации во јавноста меѓу кои дека Замир лично барал од Зоран Заев вработување во Македонски Телеком на некоја раководна функција каде што ќе може да ги користи сите подобности како што се автомобили, шофери, платени ручеци додатоци и плата не помала од 3.000 евра. Исто така поставил ултиматум дека ако не било претходното возможно да биде назначен на раководна функција во Агенцијата за медиуми или АЕК. Тој според информациите го искористил погодниот момент за да направи притисок на Зоран Заев пред локалните избори.

Според ова не е ни чудо што владата на Зоран Заев го предлага Замир Мехмети братот на Елвира Махмети, за неизвршен независен член во Телеком. Долгот кој Заев го има спрема албанските коалициони партнери полека се отплаќа. Работата на новата власт се темели на уцени и закани од албанските активисти и албанските коалициони партнери.
Целосната партизација на државата продолжува со што ги надминува државните институции. Владата на Зоран Заев на чело со СДСМ почна со поставување на свои луѓе и во приватни компании за очигледна цел а тоа контрола на капиталот.

loading...
loading...

2 Comments

  1. Andon

    Goliver moliver kurolizac pickolizac kozojebac kravjopasec lajnojadac svinjoebac ednostavnoPREDAVNICI
    SE ISFARBAA SO SPERMA OD SIRIJCITE SO GOVNA OD ZOOLOSKA SO KURTONI VO USTATA I TIE ISTITE STANAA DIREKTORI E DA TI JA EBAM I DRZSVA I TIE STO JA VODAT SVE DA VI SE POMOCA PES VO UMOT I VO LEBOT
    PEDERI I PEDERSKA DRZAVA

  2. Trpe

    Kako cestitka za direktorite ke se prsfrlam vo VIP a i site patrioti treba da go napravat istoto

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ