Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПО ТЕНЗИИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ПРЕКИНАТА СЕДНИЦАТА: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ остро се спротиставија на нерегуларностите за Законот за јазици, Џафери ја прекина седницата!

33%
User Rating

Собранискиот спикер Талат Џафери ја прекина седницата на која што требаше да се разговара за Законот за јазиците откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се спротиставија на низата на прекршени процедури околу законот.

Како што изјавија од ВМРО-ДПМНЕ Законот за јазици е крајно неустевен и против Рамковсниот договор, но исто така и прекршен е Деловникот во неколку наврати пред се во комисиската расправа односно свесно поставување на Законот во комисија која што не е надлежна да го разгледува.

Откако во текот на денот со неколку паузи и процедурални забелешки пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се спротиставија на ова штетно водење на процедурата од страна на Талат Џафери, тој ја прекина седницата.

loading...

loading...

7 Comments

 1. Mamata

  Se nasilno ke si nosat dodeka ne pukne kursum vo glavata na zajakot.

 2. СМРТ ЗА КОМУЊАРИ

  Абе вмро што не му акнавте нешто на тоа шиптарско терористичко куче.Ама сепак добро почнавте,само да знаете каде завршува дипломатијата и политичката коректност почнува војната.Шиптарите лингурски не се одкажуваат од нивните смрдени планови,така да спремете се за нова граѓанска до пред избори.2001ва повторно мириса МРТОВ ШИПТАР И КОМУЊАР,ДОБАР ШИПТАР И КОМУЊАР!!!

 3. Sašo

  Мора секој да го свати за озбилно и крајно толерантно неможиме да дозволиме на балистите шиптарски да ни се играат во државата како да небпостоиме.

 4. Hans

  Beter od gupska rabota ja napravivte Makedonija….Zaev e guptin in so gupci vrše rabota…..

 5. Biser

  Vecer site vo 18:00 pred Sobranie.Edinstveno ne mi se dopadja sto ne povikuvaat na “miren” protest.

 6. andon

  Ne miren protest !
  Ova zasluzuva javno delenje oruzje , vo toj slucsj i policijata ke bide so .narodot
  Vprocem koj saka da bide bandit kreminalec predavnici , pa i teroristi koj saka da zivee vo takva drzava,,!!! ?????

 7. Гордана Јовановска

  Што, зарем ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се договорија дека по изборите ќе го усвојат неуставниот и терористички закон за јазиците?!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ