Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПРАВЕЛ СКИЦИ И ЗАБЕЛЕЖУВАЛ ВОЕНИ ДЕЈСТВИЈА: Косовар уапсен кај касарната „Илинден“ во Скопје, правел детални скици и забележувал борбени дејстивија!

User Rating

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден.

Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“.

loading...

По целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок и ќе се превземат понатамошни дејствија.

loading...

10 Comments

 1. Klime

  Zosto toa go pravite komunjarista???????
  Sozivot so kreminalci ne vi odgovara so pederi so lezbejki so ubijci pa vie gi imate site atributi pa sto sakate pocnete grupen sex so svoite deca i kucinja toa e vasa dolznost od HAN+BEJLI PA AJDE POCNETE snimanje porno filmovi so zajaci kucista pa i evropski svinji ,,,ajde komunjari vas za rabota i onaka ne ve biva drogata e vas pojdoven atribut za pari SESTRATA PREDAVNICKA VASA DA VI EBAM

 2. kire

  EEEJJJJ GOVNARI NEPISMENI KAKO MOZE NEKOJ DA VLEZI VO KASARNA DA SE SETA I DA SPIUNIRA . PA OVOJ TREBA DA GO OBESAT BEZ SUDENJE PA ZNAETE LI STO ZNACI TOA . PA ZNAETE DEKA TOJ SPIUNIRA ZA AMERIKA A VIE BE TOTALNO NESPOSOBNI PRODADENI DUSMANI PROTIV MKD . DA DADE GOSPOD ZA SITE PREDAVNICI SAMO SMRT SE DRUGO E NAGRADA ZA OVIE PETOKOLONASI KOJ OTVORENO RABOTAT PROTIV MAKEDONIJA.

 3. kire

  ALOOOO IVANOV JAVISE ZIV LISI ILI SI VO TEZOK SON . ZA MECKITE E RANO ZA ZIMSKIOT SON A TI GI PREVARI SI ZAFATI LEZISTE I UVO NE TE BOLI .DALI IMAS MALCE GRIZA NA SOVEST ZA OVA STO I SE PRAVI NA MKD A TI NEREAGIRAS I GLEDAS KAKO PRED TVOI USI I OCI JA KRCMAT MKD IMAS LI NESTO MAKEDONSKO VO DUSATA . AKO SI UCENET TOGAS NAPUSTI JA FUNKCIJATA I ODI KAJSTO NEBITE STIGNALA MAKEDONSKA RAKA I KAZNA ZIV SRAM ZA MAKEDONIJA.

  • Им се спрема клање на шиптари

   Фикусот којзнае колку пари лапна од жутиот ли или од Бејли.Пичка предавничка соросоидна ретардирана

 4. Им се спрема клање на шиптари

  Намерно е пуштен од цијашите и ми6 така се влегувало во касарна жими стапот.Уапсен жими курот исто како Англичанецот и Словенецот само да го лажат народот.Ама народот голем дел е глуп и слеп и им верува.Кога ќе запукаат шиптарите и кога ќе им влегуваат да ги колат дома тогаш многу ќе им стане реално.Ама доцна е.Ако нека ги колат кога се дебили,ние што прогледавме одамна не им се даваме

 5. Им се спрема клање на шиптари

  А фикусот Хорхе соросоидот си го чеша и оди по форуми за јаде лајна за човекови права и сл гупости.Изрод село гори баба се чешла

 6. Петар Австралија

  Јас мислам оваа влада курот ќе му го јаде на шиптарот кој е фатен како шпионира .Проливер ќе најде решение да го ослободи Оти му е брат по вера и нација заедно со цела СДСШ Оти така наречена со сила ставена и без срам и перде влада не ќе можи да опстои .А пак шиптарите кои се на дугме ќе им ги расипат интимните односи со сите од СДСШ.

  • Им се спрема клање на шиптари

   Па никој од цијашките,ми6 и кос не се уапсени.Тоа е јасно како бел ден

  • Им се спрема клање на шиптари

   И дпмне се слични гомна.Барем да беа обична десница немаше да дозволат уште нас 27.04 да дојдат петоколонашиве на власт.Од иста лажица јадат не знам што уште треба народот да разбере и што уште треба да се случи,а како што гледам ќе се случи,дека се дебили заспани буквално дома ќе им влегуваат и ќе ѓи кољат,а овие и мири суса че им седат а може и сечените да им ги испушат.Само знам дека ние што сме тука бранители,националисти и пстриоти нема да им дозволиме никако да минат кон тотално уништување на Македонија.А за неосвестените дебили клошари нека ги колат,и така се шпиуни и југоносталгичари нека им е кога се говеда

 7. Trpe

  Dzihadistite se vrakjaat i treba nesto da rabotaat a bidejki ako rabotaat protiv Makedonija ke bidat aktivno podrzani od EU i od “nasiot strategiski partner” koj ke gi naoruza iako treba i doobuci i ke ni gi pusti ovde za da moze posle da ne brani!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ