Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПРВА СНИМКА ОД ПАДНАТИОТ АВИОН: Руските медиуми објавија снимки од остатоците на паднатиот авион во близина на Москва

User Rating

Авион АН-148 на компанијата „Саратовск авијалиније“ се изгубил од радарот две минути по полетувањето од аеродромот и со истиот е загубен контакт

Кон местото на падот на авионот веднаш полетале два хеликоптери МИ-8 со спасувачи од аеродромот Чкаловски и Мјачково.

loading...

Во авионот имало 65 патиници и шест членови на екипжот.

Истражниот комитет на Русија соопшти дека ги разгледува сите можни верзии кои го објаснуваат падот на авионот АН-148. Главната управа за посебно важни случаи на Истражниот комитет ќе ја води истрагата.

Во соопштението на Министерството за вонредни ситуации се наведува дека во 14.45 во оперативно-дежурниот центар за управување со кризни ситуации пристигнала вест за исчезнувањето од радарот на воздухопловот во Московската област, во општинскиот округ Раменски, село Степановско. Оперативната група на противпожарниот и спасувачкиот гарнизон се упатила на местото на несреќата.

Се наведува дека остатоците од авионот се пронајдени во 15.40 по локално време.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ