Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПРЕГОВОРИ И СУДЕЊА ЗА ТЕРОРИСТИ НЕМА: Како Руските специјалци ги решаваат терористите во својата земја!

37%
User Rating

Одметникот набрзо сфати дека ѕидовите нема да му го спасат животот


На следното видео е прикажано како еден лудак, вооружен до заби, се забарикадирал во куќа во Русија. Она што воодушевува на снимката е начинот на кој руските специјални единици се справија со овој манијак. Имено, нивната реакција беше молскавична и брутална!

Во Русија нема преговарање со криминалците, како што тоа сме навикнати да го гледаме во многу холивудски филмови. Всушност, тимот на специјалци не сакаше ниту да влезе во куќата и да го ликвидира терористот, па тие направија нешто досега невидено на снимка.

loading...

Погледнете како тоа го прават руските специјалци…

loading...

6 Comments

 1. Manimal

  Е не!
  Одај сја жалај се ке емериканцине }:-).

 2. Sotir Ilievski

  A vo Makedonija gi pravime premieri i govornici vo sobranieto pa mu davame kancelarii, fotejli, i penzii za tije da maftaat so Albanski znaminja i da peat Albanski himni. Milicijata nim gi brani a Makedoncite koj go stitat sobranieto na Makedonija od nivniot kriminal gi apsat. Zatoa Makedonija e na ovaj propast.

  • ВМРО Сектор 14

   Тоа е болната вистина.Ние патриорите 50 души што се колевме и пукавме внатре со шиптарите со една мисла само Македонија да стои исправено додека сеир ни маваа останатите па дури и будали и терористи не направија,а додека вистинските терористи-шиптариштата ѓи ставија министри и директори.Село гори баба се чешла.О жална моја Македонијо цело време од кодоши и ќелеши патиш.Никогаш нема во Русија терорист или муслиман да стане министер или сл,туку баш напротив не смеат да припарат во Русија.Пробаа и завршија во црни вреќи,како секое мусломанско(и кај нас шиптарско) гомно подчовечко треба да заврши исто и наркоманско,педерско и комуњљрско.Сметајте дека тој Ворождин или како и да се викаше што го предизвикува Путин ќ,што е како чукнатиот Муртинец нема долго да живее.Се знае или во Сибир мечките ќе го јадат,или црна дупка во ќорка или Полониумот.Епа сега видете

 3. Stranec

  Rusija e drzava – DRZAVISHTE!!!
  Mk za zal – ne e!!!

 4. Goce

  Da mozevme da pozajmime, ne poveke, barem 100-200 ruski specialci. Sto imaat MUDA!

 5. Старомоден

  Неумесна споредба.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ