Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПРИВЕДЕНИ ОСУМ ДЕВОЈКИ: Во кафеаната се вршеле незаконски дејствија

User Rating

СВР Куманово во координација со крим полиција при МВР, Државен пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, ноќеска после полноќ изврши акциска контрола во угостителски објект во село Слупчане,поради сомнение дека во објектот престојуваат странски државјани кои работат во локалот и дека во истиот се вршат незаконски дејствија.

Во угостителскиот објект затекнати се девет женски лица, од кои три од Република Македонија и шест девојки од Албанија и Косово, кои се приведени и известен е јавен обвинител, информира МВР.

loading...

Државен пазарен инспекторат констатирал дека наведениот објект работел без дозвола за работа, а УЈП дека во локалот не се издаваат фискални сметки, при што се пронајдени 33.950 денари, 90 евра и 100 српски динари.

Фото: МВР

loading...

1 Comment

  1. Иван

    Аууууу мацедонки.За две евро се праат

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ