Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Природен лек против срцев и мозочен удар

User Rating

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт.

limon-i-luk-640x427

Од состојки е потребно:

loading...

-30 исчистени главици лук

-5 ситно исечкани нелупени лимони. Истите треба претходно добро да се измијат.

Состојките треба добро да се иситнат во миксер, по што се додава еден литар вода и се става на шпорет да се вари. Се става во шише и се чува на студено место.

Од течноста се пие по една чашка дневно, пред или по главниот оброк, по желба.

Тие што веќе го пробале овој рецепт велат дека по три седмици секојдневно консумирање се забележува пријатна промена на целото тело. Затнатите артерии и придружните симптоми на болно срце полека се повлекуваат или намалуваат.

По тринеделно консумирање, потребно е да се направи пауза од 8 дена, а потоа да се почне со следна тринеделна терапија. Само на овој начин ќе може да се постигне очекуваниот здравствен резултат.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ