Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПУКАЊЕ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ТЕТОВО:Едно лице е рането

User Rating

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а со другиот погодил лице од обезбедувањето.

Настанот се случил во угостителски објект на улица Дервиш Цара во Тетово во објект каде што имало жива музика. Околу 20 минути по полноќ женско лице почнало да крши чаши, при што од страна на обезбедувањето на објектот била отстранета надвор.

loading...

Во тој момент лицето И.А. (40) од Мала Речица станал од масата и започнал расправија со обезбедувањето, по што физички ги нападнал, а обезбедувањето и него го острание од објектот. Во моментот кога И.А. паднал надвор, извадил пиштол и се доближил до обезбедувањето, по што испукал еден куршум во воздух.

Од обезбедувањето се обиделе да го спречат, но тој испукал и втор куршум нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница на М.А., по што тој бил пренесен во Медицинскиот центар во Тетово, а по укажаната помош бил испратен на домашно лекување.

Од страна на полицијата на лице место биле пронајдени две чаури од испукани куршуми, а од лицето И.А. бил одземен пиштол модел „57 ТТ црвена застава“ калибар 7.62мм, а тој бил приведен.

 

loading...

1 Comment

  1. kire

    UUUU !!!!STOKE SE UPLASI PA KE TREBA NA BAJACKA DA GO NOSAT A KUTRIOT NEVIN ON DOSOL VO KAFANATA DA DADE IZJAVA ZA VIKENDOV KAKVO VREME NE OCEKUVA STVARNO IMA LI PRAVDA ILI SJO i KATA da se aktiviraat . Pa kaj bila FATIME DA IM UDI PO PET SES SAMARI PA DA VIDAT DA MALTRETIRAAT NEKRIV POSETITEL KOJ SAKAL DA DADE IZJAVA ZA VREMETO VIKENDOV .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ