Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПУТИН ВОЗЕШЕ КАМИОН ПО НОВИОТ МОСТ: Новото „светско чудо“ претставено пред светот, отворен мостот кој го поврзува Крим со Русија

53%
User Rating

Рускиот претседател Владимир Путин отвори за сообраќај мост кој ќе ги поврзе Крим и Русија.

Мостот ќе го намали сообраќајот на полуостровот.

loading...

Путин седна во камион „камаз“ и прв се повози на новиот мост.

Тој им честиташе на работниците, што го завршија мостот шест месеци порано од поставениот рок.

Кримскиот мост е долг 19 километри, најдолг е во Русија и Европа а иде преку Керчковиот премин кој го раздвојува Азовското море од Црното и го поврзува полуостровот Керч на

Крим со Таманскиот полуостров на југот на Русија.

Путин пушти во промет автопат со 4 ленти на кој нешто подоцна ќе ми се изгради и железничка пруга.

 

loading...

5 Comments

 1. Trpe

  Taka se orvara nova gradba a ne kako nasive se kitat so tudja rabota so coceci !

 2. marjan

  PUTINE SPASUVAJ JA MAKEDONIJA OTI OJDOME POD LEDO SO OVAA MURTINSKA DJUKELA.

 3. Аминта

  ТОА Е ВИСТИНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ШТО ВИСТИНСКИ СИ ЈА САКА ДРЖАВАТА И СВОЈОТ НАРОД, КОЈ САМО НА НИВ ИМ СЛУЖИ, А НЕ НА СТРАНСКИ ЗЛОСТОРИ.
  БРАВО ЗА ПУТИН!!!

 4. Аминта

  САМО ШТЕТА, НЕМАШЕ ЧОЧЕК НА МОСТОТ

 5. Petar Avstralija

  Аминта што мислеше зурли и тапани да имаше па зајко со СДСШ ороспиите оро и чочек да заиграа на автопат што го изграде ВМРО.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ