Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПУТИН ВО СВОЈОТ ИЗБОРЕН ШТАБ: Формирано е раководството

25%
User Rating

Шефот на центарот „Рогачев“ Александар Румјанцев, генералниот директор „Камаза“ Сергеј Когогин и шефицата на центарот „Сиријус“ Јелена Шмељева се претседатели на изборниот штаб на претседателскиот кандидат на изборите  2018. година – Владимир Путин.

Путин го посети својот предизборен штаб во центарот на Москва.

loading...

После разговорот со волонтерите кои ги проверуваат потписите ,Путин разговараше и со тројцата претседатели на својот штаб.

Алексеј Кудрашов соопшти дека ќе биде прес-секретар на изборниот штаб на Путин.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ