Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПУТИН И ТРАМП ВО ЦРКВА ЗА ВЕЛИГДЕН: Меркел на плажа и во спа центар!

5%
User Rating

Христијаните оваа година Велигден во слават во ист ден, а така е и со светските лидери.

putin_crkva
Претседателот Владимир Путин и премиерот на Русија Димитриј Медведев, вчеравечер беа заедно со своите граѓани по повод најголемиот христијански празник Велигден во храмот на Исус спасителот во Москва.

Американскиот претседател Барак Обама празникот ќе го помине во луксузна куќа, во Палм Бич на Флорида.

loading...

Меркел за разлика од колегите го празнува Велигден на не толку традиционален начин. Повеќе од една деценија таа со сопругот Јоаким Сауер патуваат на островот Искија недалеку од Неапол.

angela-merkel-foto-profimedia-1492199048-1159407-520x351 (1)

Тие уживаат во спа центри, во хотели со 5 ѕвездички.

Британската кралица Елизабета Втора Велигден ќе го помине во кругот на семејството, а утрово беше во храмот Сент Џорџ.

tramp-foto-reuters-1492199048-1159411-520x351 (1)

Претседателот на САД, Доналд Трамп и Меланија Трамп утрово исто така беа во црква.

loading...

4 Comments

 1. СПС

  Sekoj spored verata.

 2. xxxxx

  pa verata e ista be glup hristijani se i tie i nie site sme isto bez razlika katolik ili pravoslaven ili protestant isus e eden gospod za site nas dosta so podelba!

  • СПС

   Мислата ми беше за Меркел и Обама. Се извинувам што не напишав поедноставно, за секој да може да свати. Друг пат ќе внимавам, да не пишувам во симболика и меѓу редови.

  • Manimal

   Не си баш упатен ;-).

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ