Wednesday, 24/1/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ПУТИН ОТСВИРИ ДВЕ РУСКИ ПЕСНИ: Пред состанокот со кинескот претседател Путин свиреше на пијано

5%
User Rating

Претседателот на Русија Владимир Путин свиреше на клавир во резиденцијата на претседателот на Кина Си Џинпинг во очи на состанокот со него, напиша на Твитер новинарот на „Комсомољска Правда“ Димитриј Смирнов
putin_pijano

„На патот кон салата за преговори Путин во резиденцијата на Си виде клавир и ни отсвири песна“, напиша рускот новинар.

Рускиот претседател отсвирел две руски песни.

loading...

loading...

1 Comment

  1. Stranec

    Talentiran Pretsedatel. Go biva za se…
    Trump ne bi mozel nisto da otsviri ni na shupelka???

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

January 2018
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031