ПУТИН СЕ РАЗБОЛЕЛ: Од Кремљ соопштуваат дека рускиот лидер настинал, но сеуште работи

  • February 12, 2018

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин настинал, но тоа не се одразило на неговата работна агенда, соопшти портпаролот на рускиот лидер Димитриј Песков

„Настина е, но и понатаму работи“, вели Песков.

Претходно Песков, коментирајќи за здравствената состојба на американскиот лидер Доналд Трамп, изјави дека рускиот лидер Владимир Путин е „здрав како дрен“.

Претходно «
Следно »