Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

РАМУШ ХАРАДИНАЈ ЌЕ ЈА ПРЕИНАЧУВАЛ ПРЕСУДАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ СУДОВИ: Терористот, а сегашен премиер на Косово Рамуш Харадинај најави слобода за терористите од Диво Насеље!

81%
User Rating

Неколку стотина Албанци протестираа во Приштина негодувајќи поради одлуката на Македонскиот суд, кој осуди седумина терористи од Косово на доживотна казна затвор поради терористичкиот напад во Куманово во 2015.година, пренесува РТС

Се наведува дека протестот е завршен откако насобраните пред владината зграда се обратил косовскиот премиер Рамуш Харадинај, повторувајќи го ставот дека за пресудата треба да се изјасни и „меѓународна истрага“.

РТС наведува дека во разговорот со членовите на семејствата на осудените и другите насобрани Албанци, Харадинај рекол дека се надева дека одлуката на правосудните органи во Македонија може да се промени во иднина.

loading...

„Лесно е да се зборува, но кога тие се таму, мораме да бидеме внимателни“, рекол Харадинај и разговорот со членоите на семејствата на осудените го продолжил во Владата.

Протестот започнал во центарот на Приштина, а продолжил пред македонската амбасада.

loading...

4 Comments

 1. kire

  KE JA PREINACIS ODLUKATA SO ZENATI KAJ TEBE DOMA A ZA VO MAKEDONIJA KE SE PRASAME SEKAKVO MESANJE OD STRANA MOZE I RUSITE DA ZEMAT UCESTVO PA SIRISKITE DEJSTVA DA SE PRESELAT KAJ NAS A I VO KOSOVO I ALBANIJA DO SOTRUVANJE NA SIPTARSKOTO PLEME . AJDE DA VIDIME .

 2. Ag`r

  More kakva megjunarodna ke vi se sluce samo probajte …koga ste stanale americka stoka I ve selat kade sto ke im predne gazo

 3. Krste

  AKO GO EBES BEJLI V,GAS NAMESTO MAGARETO . KOSOVSKO ALOOO BEJLI .V,GAS. EBANJE. E TOA E SPAS .ZA..SIPTARITE GNASNI
  SAMO BEJLI VGAS EBANJE AKO SAKATE PODOLGO DA SE ZADRZITE NA POLITICKA SCENA
  ILI BEJLI V,GAS ILI .SVINJI KE VE JADAT

 4. Trpe

  Haradinaj znae koj gi prati i sega od niv ke bara osloboduvanje!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ