Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

РАСКОЛ И РАСПРАВИИ И ВО РЕСЕН: Лојалните членови на СДС изиграни од ракводството на партијата – судири помеѓу Бузлевски и претседателот на ОО СДСМ Ресен!

26%
User Rating

По изборот на кандидат за градоначалник за општина Ресен, локалниот огранок на СДС доживеа голем удар, поради поставувањето на човек кој претходно работел против СДС, а заедно со Бузлевски на растурање на лојалното членство на партијата во градот

Денес, лојалните членови на СДСМ во Ресен доживеаа уште еден удар, откако Бузлевски и кандидатот Живко Гошаревски наспроти веќе договорената листа за советници од општинскиот огранок на СДС, доставиле друга листа составена од Бузлевски.

Како што дознаваме, Живко влетал во штабот и буквално им ја фрлил листата на маса и наредил истата да се изгласа, по што настанала сериозна расправија која за малку не прераснала во физичка пресметка.
Оттаму коментираат дека не им е јасно како централата планира победа во Ресен, ако ниту на конференцијата на општинскиот не можат да се договорот.

loading...

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ