Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

РАСПРАВИИ И ТЕНЗИИ ВО СДС: За место во одборот на директори на Телеком партиските другари се фатија на нож!

28%
User Rating

Расправии и тензии во владата на СДС по промената на именуваните претставници во Македонски телеком, поради низата на афери кои ги пратеа членовите на одборот на директори во оваа компанија со мешовит капитал

 

loading...

Последна измена во составот на раководството на Македонски телеком е поставувањето на партискиот адвокат Мирослав Вујиќ за неизвршен член на одборот на директори во Македонски телеком. Тој на оваа позицја доаѓа по отповикувањето на Анета Симевска Димовска.

Одлука на Акционерско собрание за месечен надомест за Претседателот на одбор на директори!

Според информациите до кои дојде Инфомакс.мк, Вујиќ како неизвршен член во одборот на директори ќе добива околу 2.000 евра плата, плус бонуси, репрезентација и службени автомобили и телефони.

Познавачите на состојбите во СДС информираат дека на овој начин Заев се обидува да најде место за неговите партиски адвокати, па наместо да ги плаќа од џеб, адвокатите да добиваат редовен месечен надоместок.

 

loading...

1 Comment

  1. Trpe

    Matematikata ne vi etocna sprema resenieto toj dobiva 5000 a ne dve iljadi evra pa sega koristete gi uslugite na Telekom i ranete gi neprijatelite na ovaa drzava koi i pokraj tolkavi primanja pak ke go prodadat imeto za pari a narodot ke propadja i ke bide sluga vo stranskite drzavi koi ni gi pravat ovie raboti vo ime na demokratijata!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ