Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

РОГОЗИН: НАТО ќе се распадне

53%
User Rating

НАТО ќе пропадне првенствено поради тоа што оваа организација нема предмет на активности, изјави  вицепремиерот на Русија Дмитриј Рогозин.

„НАТО почнува да тагува, страшно да се нервира кога му оди тешко со ликот на непријателот. САД овој лик на непријател го формираше од Русија, со мало затишје во деведесетите години, а сега повторно се издигна. Го гледаме тоа преку своите контакти со водечките политичари, економисти од Западните земји. Економската и политичката состојба ќе се поклопат, така да НАТО ќе ја изгуби смислата на постоење“ им изјави Рогозин на новинарите на маргините од Меѓународниот економски форум во  Санкт Петербург.

loading...

 

loading...

10 Comments

 1. Stefan Vlahov-Micov

  SAD I NATO NEMA DA SE RASPADNAT SAMI. MORA SO KINA DA GI UNISHTITE.TOGASH ILI DENESHNIOT SVET KE ZAVRSHI,ILI PAK TIE SHTO SE SPASAT KE ZIVEAT PONORMALNO. TAKA POVEKE NE MOZE DA ODI.

  • ВМРО СЕКТОР 14

   Ке нападнат Русите каде и да е.Нато им трупа војска и им гради тактичка инфраструктура во Калининград.Нема од Западот Америка нато еу и шиптарите партал да остане.

 2. Goran

  Амин…..што побрзо , тоа подобро

 3. Ja od Tetooo

  Cul te gospod

 4. Ja od Tetooo

  Cul te gospod uste utre ako moze

 5. JA NE ZNAM JA BEV U PODRUM

  A ovie Tokmacite masi od politicari
  I od sds I dpmne
  Uste li e cel na Fasistiski organizacii kako Nato I eu
  Kako slep za stap

 6. NATO-OTAN

  Ako e toa vistina, togas zosto digate prasina okolu zaclenuvanjeto na Crna Gora vo NATO.

 7. ВМРО СЕКТОР 14

  Ке нападна Русите каде и да е.Нато им трупа војска и им гради тактичка инфраструктура во Калининград.Нема од Западот Америка нато еу и шиптарите партал да остане.

  • Бозон

   Бај Гањо, прво е фантазиа па е сурова реалност.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ