Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

РУСИЈА ИМА ДОКАЗИ: Британците се вмешани во наводниот хемиски напад во Дума

User Rating

Руското Министерство за одбрана соопшти денеска дека има докази дека Велика Британија е вмешана во организирање на наводниот хемиски напад во сирискиот град Дума во минатиот викенд.
– Имаме доказ кој покажува дека Британија директно е вмешана во организирање на таа провокација во источна Гута – изјави Игор Конашенков, портпарол на МО на Русија.

Тој рече дека министерството пронашло луѓе кои учествувале во снимањето на хемискиот напад во Дума и дека укажале како е напраена снимката. Според него, Лондон во периодот од 3 до 6 април вршел притисок врз претставници на Белите шлемови да побрзаат со извршување на планираната провокација.

loading...
loading...

3 Comments

  1. AR

    Rusiaj neka si gi cuva dokazite i onaka nikogo ne go interesiraat. Ovie podivea ludaci se izlapaa i sea se borat za zivot. Koj e go gajle ona troma organizacija ON koja ja imenuva Putin. I ne e bas taka deka se minalo kako sto prvo se mislese. RUSIJA NEKA UBAVO ZAPAMTI TAA E SLEDNATA AKO SEGA NE RESCISTI. NAS NA BALKANOT I MEDITERANOT I ONAKA NE FRLI VO VODA

  2. Petar Avstralija

    Па кој друг осван западнаците тие некат мир во свето светските полицајци решени се да го окупираат светот Оти пари им недостасува мора да се почни 3светска војна.

  3. Аминта

    Запад е покварен, а само болно покварени може да лажираат случај за потоа да вршат убиства на невини граѓани. Очигледно е дека умоболните од Запад по секоја цена сакаат да испровоцираат 3-та светска војна, а за последиците… ??? Тотално се болно ЗАБЕГАНИ што се спремни и светот да го уништат.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ