Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

САМСОНЕНКО НИКОМУ НЕ ОСТАНАЛ ДОЛЖЕН: Дарко Панчев објаснува за ситуацијата во клубот

User Rating

Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое тлее меѓу вардарци е причина што тие се на раб да не освојат трофеј сезонава.

Според спортскиот директор Дарко Панчев, незадоволството не би требало да влијае врз фудбалерите, затоа што тие имале состаноци со сопственикот на клубот Сергеј Самсоненко и дека сите тие знаат дека рускиот бизнисмен бил коректен кој секој и не оставил ниту еден фудбалер да не биде неисплатен.

– Има период во кој има застој во исплаќањето на долговите кон фудбалерите, но мислам дека газдата имаше состаноци со нашите играчи и мислам дека се објаснија околу тој правец. Тие знаат дека навистина, барем до сега, не се случило некој да остане неисплатен, знаат дека тука Сергеј секогаш бил коректен. Е, сега, дали тоа им пречи и можеби не даваат сто отсто, искрено ние тоа не можеме да го знаеме. Можеби да има и тоа мало влијание, но лично мислам дека не би требало тоа да влијае затоа што сите знаат дека Сергеј на крајот ќе ги исплати. Така да, треба да се сконцентрираат на игрите и на резултатите, вели Панчев.

loading...

 

(извор – Спорт1.мк)

loading...

1 Comment

  1. kire

    DARKO !!!! MNOGU SAM SEBE SE LAZES AKO MISLIS DEKA ZNAES DA MENADJIRAS SO KLUBOT . TI SI NESPOSOBEN ZASTO SI NEPISMEN COVEK SO NEZAVRSENO TRGOVSKO SKOLO . MENADJIRANJE E NESTO DRUGO I NEGI MESAJ RABOTITE SO TVOJATA FUDBALSKA KARIERA KOJA VO SITUACIJAVA SAM SEBE SE NEGIRAS . SAMIOT ZNAES ISTAVA RABOTA JA PRAVESE I VO DRUGI KLUBOVI POMALI PA REZULTATITE TI BEA KATASTROFALNI . SAMO DA TI KAZAM . TI NEMOZES DA VLEZES VO NIEDNA FIRMA VO MKD I DA POTRAZIS SPONZORSTVO NEMOZES EDNO EVRO DA IZVLECES A TOA ZNACI SPAKUVAJSIGI KUFERITE I SO KUMOT CEDE U PAKET NADVOR ZASTO REZULTATIVE SE KATASTROFALNI PA SEKOJ COVEK SO LICE KE ZAMINE BEZ DA GO OPOMENUVAAT . AJDE NAPRAVETE USLUGA NA VARDAR O D E T E S I .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ