Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СДСМ СО БИЗАРНО ТВРДЕЊЕ: Нашата Влада за 11 месеци направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години

3%
User Rating

ВМРО-ДПМНЕ партијата што остави пустош во секое поле, е најмалку повикана да зборува за состојбата во државата, реагираат денеска преку соопштение од владејачката СДСМ.

Оттаму инстакнуваат дека Владата предводена од СДСМ иако наследила, како што велат, разнишан систем, со домаќинско и одговорно работење успеала да ја стабилизира економијата и да ја врати довербата на граѓаните во институциите.

„Клучните ветувања за почетокот на мандатот се реализирани. За само 11 месеци, Владата предводена од СДСМ направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години. 90.000 семејства директно ги почувствуваа придобивките од покачување на минималната плата, трошоците за живот се намалени преку укинувањето на радиодифузната такса и воведувањето на евтината тарифа на струјата. Успешните економски политики овозможија државата да добива најниски економски стапки во историјата“, стои во партиското соопштение.

loading...

Од СДСМ истакнуваат дека со одговорно и транспарентно работење, Владата ја вратила довербата на граѓаните во институциите, а реформите во судството овозможиле неселективно владеење на правото, правда за сите и независно судство ослободено од партиски притисоци.

„ВМРО-ДПМНЕ успеа да ја приватизира државата и со расипничко и криминално владеење да им наштети на граѓаните. Новата Влада предводена од СДСМ преку домаќинско и транспарентно работење покажува како се работи во корист на граѓаните кои ги чувствуваат придобивките од спроведените мерки коишто овозможуваат економски раст и повисок животен стандард“, се наведува во соопштението.

извор: Makfax

loading...

4 Comments

 1. Бозон

  Фали ме усто оти те расчепив. Оти другото непара функционира. Се суши.

  • ZOKI

   OVIE OD SDS NE EBAT VO ZDRAV RAZUM , TOLKU ZABEGALE SO PAMETOT SE CUDAM KAKO MOZAT NARODOT DA GO PRAVAT GLUP. SEKOJ STO CE GLASA ZA SDS E BEZ PAMET ILI E RETARDIRAN VO MOZOKOT.

 2. marjan

  Bolni ljuge

 3. Goran

  Ebati narodot so se prodade za radiodifuzna taksa.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ