Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СДС ДЕЛИ ПАРИ ВО ЈУРУМЛЕРИ: Полицијата наместо да реагира, ги штити поткупувачите!

User Rating

СДСМ продолжува со класичен поткуп на гласачите во пресрет и на вториот изборен круг. Победата заснована токму врз вакви нерегуларности од пред 7 дена, СДСМ сака да ја заокружи и следната недела вршејќи брутален поткуп на највалканите избори кои Македонија ги имала досега.

 

loading...

Целата изборна кампања помина во светло на изборен поткуп, уцена и закани врз гласачите, додека во текот на изборниот ден беше спроведен т.н. бугарски воз, со што кутиите беа полнети со гласачки ливчиња однапред заокружени за СДСМ. Заев и СДСМ не запираат со ваквото сценарио, кое се спроведува со помош на партиската полиција под палка на Оливер Спасовски.

Во текот на вчерашниот ден, дел од медиумите објавија дека лице со име Сабедин Р. од врата на врата нудел по 3.000 денари за глас во корист на СДСМ во Јурумлери. Во овој момент, пред штабот на СДСМ во Јурумлери, истото тоа лице продолжува да дели пари, додека полицијата ја нема никаде и замижува пред ваквиот класичен поткуп.

Освен ова, на територија на цела општина Гази Баба се забележани низа на неправилности и поткуп на гласачи, а во многу случаи истите се под заштита на полицијата, односно, МВР иако ги има информациите не превзема никакви мерки.

loading...

1 Comment

  1. Krste

    Deli pari , droga deli kurtoni komunjarski deli sve sto e zensko vo familiite deli i kuroj deli i picki deli i sve sto treba da stanzt mafijoska drzava na KLANOT ,ZAEVI

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ