СЕРГЕЈ ОСТАНУВА ВО ВАРДАР: Ќе останам со Вардар и во добро и во лошо, и ќе ги победиме оние кои ни поставуваат сопки на патот!

  • September 15, 2017

Сергеј Самсоненко сепак нема да го напушти македонскиот шампион. Творецот на европски Вардар на денешната прес-конференција истакна дека ќе остане во клубот – пренесува Спортмедиа.мк

Сергеј Самсоненко сепак нема да го напушти македонскиот шампион. Творецот на европски Вардар на денешната прес-конференција истакна дека ќе остане во клубот. Притисокот од дел од медиумите, кои за него пласираа бројни информации, е причината поради која Самсоненко јавно изјави дека уште оваа сезона ќе биде прв човек на „црвено-црните“, а потоа ќе си замине – пишува Спортмедиа.

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

„Не сакам да заминам од Вардар. Без под притисок поради невистинитите информации кои ги пласираа дел од медиумите. Јас немам направено ништо лошо, се пишува тендециозно, со некаква намера. Ќе останам во клубот и во добро и во лошо. Ќе помоагам колку што можам на трите на клуба“, изјави на денешната прес-конференција Сергеј Самсоненко.

 

[/kopa_block_quote]

Првиот човек на Вардар ги повика сите фанови да дојдат во што поголем број на натпреварите.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]„Сите што го сакаат Вардар ги повикувам да го бодрат клубот. Им порачувам дека сите ќе се бориме до крај и ќе ги победиме сите што ни ставаат сопки“.[/kopa_block_quote]

Претходно «
Следно »

loading…