Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СЕРГЕЈ ОСТАНУВА ВО ВАРДАР: Ќе останам со Вардар и во добро и во лошо, и ќе ги победиме оние кои ни поставуваат сопки на патот!

53%
User Rating

Сергеј Самсоненко сепак нема да го напушти македонскиот шампион. Творецот на европски Вардар на денешната прес-конференција истакна дека ќе остане во клубот – пренесува Спортмедиа.мк

Сергеј Самсоненко сепак нема да го напушти македонскиот шампион. Творецот на европски Вардар на денешната прес-конференција истакна дека ќе остане во клубот. Притисокот од дел од медиумите, кои за него пласираа бројни информации, е причината поради која Самсоненко јавно изјави дека уште оваа сезона ќе биде прв човек на „црвено-црните“, а потоа ќе си замине – пишува Спортмедиа.

 

loading...

„Не сакам да заминам од Вардар. Без под притисок поради невистинитите информации кои ги пласираа дел од медиумите. Јас немам направено ништо лошо, се пишува тендециозно, со некаква намера. Ќе останам во клубот и во добро и во лошо. Ќе помоагам колку што можам на трите на клуба“, изјави на денешната прес-конференција Сергеј Самсоненко.

 

Првиот човек на Вардар ги повика сите фанови да дојдат во што поголем број на натпреварите.

„Сите што го сакаат Вардар ги повикувам да го бодрат клубот. Им порачувам дека сите ќе се бориме до крај и ќе ги победиме сите што ни ставаат сопки“.

loading...

5 Comments

 1. JOVANKA

  toa e prava odluka cestitki neka umrat spiunite siptarite
  DA ZIVEE PRAVOSLAVIETO

 2. andon

  Odlicna odluka neka puknat dusmanite
  Vardar ke pobeduva vardar ke bide ona sto posakuvame site
  DA ZIVEE SAMSONENKO
  NEKA PUKNAT KOMUNJARI
  SE RAZBIRA VARDARCI DA STE ZIVI

 3. grobar ...

  Bejli rakce ke go fati od ovaa izjava na Putin,upsss mislev Samsonenko …

 4. Ag'r

  Vo posledno vreme Krlezo od kaleto samo ruska salata jadel rak da ne go fanalo hahaha

 5. riste petrevski

  bravo sergije… ti sipogolem makedonec od makedoncite.
  makedonija vecna

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ