Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СЕ СТЕПАЛЕ НА НИВА: Жени се тепале со алати додека работеле на нива

User Rating

На 15.04.2018 година во 14.00 часот било пријавено дека во нива во село Усје, скопско, С.С.(47) од село Усје, го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз лицето Л.С.(59) од истото село.

Додека Л.С. работела во нивата заедно со нејзиниот сопруг, алиштата ги ставила на столбовите од лозјето на С.С.

Таа (С.С.) ги фрлила алиштата и започнала со клешти да ја удира Л.С. во пределот на главата по што и нанела видлива повреда.

loading...

После тоа, ја турнала на земја и почнала со раце да ја дави.

По целосно документирање на случајот против С.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ