Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СИНИША ПРОНАШОЛ ТОРБА СО 40.000 ЕВРА И ЈА ВРАТИЛ НА СОПСТВЕНИКОТ: Еве каков подарок добил за возврат…

68%
User Rating

Синиша Дабиќ, вработен во белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пронашол изгубени 40.000 евра и ги вратил на сопственикот.

Тој црната торба ја нашол на паркингот, ја отворил и внатре имало лаптоп компјутер и полн паричник. Чесниот пронаоѓач за своето дело не сакал никаква награда.

loading...

– Го запознав човекот, дојде по половина час и целиот беше среќен. Со години работел во Норвешка, дошол со парите и ги загубил. Кога ги изброи парите и се увери дека се е на место, ми даде 50 евра. Јас не сакав да ги земам, тој инсистираше, па тогаш ги зедов и ги почестив колегите, изјави Дабиќ.

Неговите колеги пак, велат дека тој е примерен работник.

loading...

2 Comments

  1. Vistinata koja boli

    Toa e za zal balkanskiot sindrom, ne e bitno kolku godini ziveel vo civilizirana zemja koja sigurno se naodja medju prvite 10 zemji po nemanje na korupcija, ne mozel da se oslobodi od nedoverieto pa najnapred drsko gi izbrojal parite, najverojatno poadjajki od svojata cesnost !? A nagradata koja mu ja dal na cesniot pronaodjac e tolku mizerna da ne zasluzuva komentar !

  2. Паисий

    Направи добро, изяж лайно

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ