Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СИТЕ РАБОТНИЦИ НА „СКОПСКО“ ОТПУШТЕНИ: Заев пуштил инспекција, казнет штандот на „Скопско“, вработените на улица!

14%
User Rating

Намерата да се уништи еден од најпознатите брендови на Македонија, прилепскиот „Пивофест“ поради себични политички причини, а во корист на рејтингот на СДС во пресрет на локалните избори се прекршува преку грбот на граѓаните

 

loading...

Најавите дека СДС има намера да го окупира Прилеп со инспекции и да ги казнува штандовите има и своја цена. А, таа цена секогаш на крајот ја плаќаат граѓаните.

Еден од вработените на штандот на „Скопско“ на социјалните мрежи се пожали дека по казната од 600.000 денари која ја добиле од инспекциите на СДС, вработените биле отпуштени.

 

loading...

4 Comments

 1. saso

  glasafte za ,,zivotot,,….. epa sega neka vi e na zdravje

 2. Maja

  Diktatura I rezim , eve koi znaele kako toa se izveduva, sega PAK GLASAJTE ZA LESHINARITE I KRVOPIJCITE, zaboravivte mnogu brzo od sto pochnavme I kolku izgradivme I postignavme za edna dekada kako makedonci kako nezavisna drzava… pak ne vrakaat vo zemja so glava bez glasna stoka sakaat da ne napravat, e narode makedonski!!!

  • Весна Спиркоска

   СО ВАКВА АГРЕСИВНА АНТИМАКЕДОНСКА И РАСТУРНИЧКА ,КВИСЛИНШКА И ТЕРОРИСТИЧКА ВЛАДА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ПОСТОИ БЕЗ НИКОЈ СО ПРСТ ДА МРДНИ И ДА СЕ ОБИДЕ ДАЈА БРАНИ ,А ИЗБОРИ ЛОКАЛНИ ИЛИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА ..ОВА Е ПОСЛЕДНАТА ВЛАДА НА Р.МАКЕДОНИЈА

 3. Mimi

  Жалосно но си го баравте ! Плачевте од режимот на Груевски , еве го режимот на Муртино па одлучете кој е подобар! Жална Македонијо што доживеја од својот народ да си патеш ! Не размислуваа со мозок само режимот да падне , и помагачи те ништо без нив ! Нема да остане на ова имаат друг план но Македонијо пробуди се

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ