СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, И ОТИДЕ ВО ГРЦИЈА: Никола Димитров дури и на плажа свиткан во кичмата!

  • August 12, 2017

Додека Љупче Николовски се лади на плажа во Палма де Мајорка и Ибица, Теута во Калмитси, во меѓувреме додека државата пропаѓа во хаос по потпишувањето на договорот со Бугарија, Никола Димитров се лади на Халкидики

 

Министерот за надворешни работи, бугарофилот кој го потпиша срамниот договор за „добрососедство“ со Бугарија Никола Димитров е забележан на плажа во Грција, на Халкидики во луксузниот хотел Касандра Палас.

Касандра Палас важи за еден од полуксузните хотели во Грција, со цени кои се движат по неколку стотици евра од ноќ. Луксузноста на хотелот оди дотаму што има приватна плажа, спа, џакузи и внатрешен базен.

Ваквиот луксузен одмор на Димитров, секако е финансиран од парите на граѓаните, освен ако неговото летување не е спонзорирано од грчката влада.

Претходно «
Следно »

loading…