Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СКАНДАЛ И СРАМОТА: Мегафоните на СДСМ со говор на омраза кон Куранот и сите муслимани, го прогласија исламот за фашизам и нацизам

100%
User Rating

Продолжуваат досега невидените навреди кон сите муслимани и кон исламот од страна на водечките и најпознатите членови на СДСМ. Во своето најново обраќање преку Фејсбук, Каролина Ристова – Астеруд од СДСМ го изедначи исламот со злосторничките идеологии како фашизмот и нацизмот.

Зборувајќи за Македонија, цитирањето на Куранот од страна на муслиманите Каролина Ристова Астеруд го смета за “идеологија која не е социјалдемократска, туку се вика со едно чадор име – политички ислам / исламизам, а во нејзините најекстремни форми се исламо-фашизам / исламо-нацизам”.

loading...

– Па и за тазе “откриен” политичар и тазе-печен “социјалдемократ” многу ќе да е утката, кратерска. Тоа не само што е антитеза на социјалдемократијата, туку на сите други современи, легални и легитимни европски идеологии, како и антитеза на самиот уставен поредок. И овде, и во цела Европа, баш на ист начин како што беа и се антитеза нацизмот и фашизмот, пишува Астеруд.

Според Астеруд, кога муслиманот го цитира Куранот и пророкот Мухамед, со тоа станува исламист, порачувајќи им на муслиманите дека нивните верувања и нивната исламска религија „плаче за реформи“, а кога станува збор за исламот и муслиманите, според Каролина Астеруд “треба да се признае проблемот”.

Ристова – Астеруд им порачува на муслиманите и припадниците на исламската вероисповест што таа ја нарекува идеологија, дека “социјал-демократијата е антитеза на таа идеологија, исто како што останува да биде и на “лаичките” верзии на фашизам и нацизам”.

Инаку, Ристова- Астеруд, која е професорка од Правниот факултет доаѓа од највисоките редови на СДСМ. Долги години Ристова -Астеруд беше пратеник во Собранието на Република Македонија, како и член на највисоките тела на СДСМ како Централниот одбор и Извршниот одбор.

Каролина Ристова Астеруд беше активен учесник во Шарената револуција на СДСМ и Сорос организациите, рамо до рамо со Зоран Заев и нејзините долгогодишни пријатели Радмила Шекеринска и Јани Макрадули.

На социјалните мрежи е пријателка со Андреј Жерновски, Ѓорги Спасов, генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски, главниот сдсмовски идеолог Љубомир Фрчкоски и многу други водечки луѓе на СДСМ.

СДСМ веќе два дена не се оградува од ваквите скандалозни ставови на Ристова – Астеруд.

Мегафоните на СДСМ со жестоки напади кон сите жени муслиманки со марама

Претходно, мегафоните на СДСМ/Сорос тргнаа во отворена хајка против сите жени од исламска вероисповест кои од верски причини и лични убедувања носат марама на главата. Таков е примерот со доскорешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски.

Мегафонот на СДСМ на неговиот фејсбук профил директно се обрати до Мухамед Зекири и неговата сопруга, но и до сите жени муслиманки кои носат марами:

„Зекири, за кој ку*ац ќе ни се социјалдемократи ко тебе. Ало бе мајсторе, држиш забулена жена… Заостанато општество… Иди у Саудиска Арабија…“.

Ова е отворена навреда кон сите жени со исламска вероисповест, кои се нечии баби, мајки, сопруги, сестри или ќерќи и кои порано или сега носат марама на главата.  Ова е жестока навреда од гласноговорниците на СДСМ за многу Албанки, Турчинки, Македонки со исламска вероисповест, Ромки, припаднички на бошњачката заедница…

loading...

9 Comments

 1. kire

  AKO MALCE E ZA TAKVI VRTIKAPOVCI PA SEGA KE GI VIDIME POSLE IZBORITE STO KE PRAVAT. VRATATA SAMI SI JA ZATVORIJA KAJ VMRO ZA SEKOGAS .DRUGO NERACUNAJTE NA SOZIVOT POVEKE JAS LICNO VI KAZUVAM DEKA MINIMUM 100 GOD. KE BIDETE INGNORIRANI A NEE CUDNO VO PRVA PRILIKA I PROTERANI I SILUM OD MAKEDONIJA ZA DA GO DOZIVEETE VISTINSKIOT GENOCIT ZOSTO TOA I SE POVEKE GO ZASLUZUVATE DRUG IZLAZ NEMA SO NESTABILNI KUCINJA.

 2. ВМРО СЕКТОР 14

  Охохохох уште станува оргазмичко и екалирачки.Каде и да е комуњарите,шиптарите,педерите,наркоманите сичувачите и комунистите ќе се испотепаат помеѓу нив.Е тука ни е шансата да ги искорнеме и ако некој од нив остане жив,да го протераме каде сакаат на мајка им пичката да си одат.Инаку нацизмот па дури и неонацизмот немаат врска со исламот.Глупи ретардирани комуњари не знаат дека нс/неонс се христијански движења.Нацистите европски сите до еден беа Христијани,а поготово новиве да не разговараме.Еве еден цитат од бркоњата
  Како Христијанин,нема да дозволам ниту јас ниту мојот народ понатаму да биде излажан и понижувам.Ќе се борам за правда,чест и гордост.
  А.Х

 3. Kate

  .VMRO SEKTOR 14: Procitaj sto si napisal i zastramise! .Tvojov komentar e navistina dno dna…

  • ВМРО Сектор 14

   Ajde Komunisten raus!!!!!!

 4. НС

  Не гледам што е овде скандал срамота. Не гледам ни навреди, уште помалку говор на омраза. Си дискутираат луѓето што е социјалдемократија во контекст на конкретна религија односно, идеологија… Нивна работа. Што ќе напишете ако излезе нешто навистина скандалозно и срамно – пак скандал срамота? Работите со зборови, ценете го зборот. Тој што не знае зборот да го цени и мери, тешко дека знае и дела да цени. Докажано безброј пати.

 5. sneki

  xa xa xa pa ti HC nit zbor si svatil ovde sto pisuva .nit zbor si razbral,se gleda oddaleku deka si mutav retardiran sdsovec

 6. HRISTO

  sto se odnesuva do pederite, mislam deka dpmne ne moze da diskutira na taa tema od pricina sto site go znaeme SKANDALOZNIOT SLUCAJ HALKIDIKI, KADE STO ODREDENI LICA OD IST POL MORBIDNO OPSTEA, I NE SAMO STO OPSTEA TUKU I SE SLIKAA.

  • Manimal

   Кои биле поконкретно?

  • ВМРО Сектор 14

   Ајде комунисти на туширање(се слуша звук на шуптење кој излегува од тушот-Тивка Ноќ т.е.Циклон Б.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ