Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СО МЕРЦЕДЕСОТ НА ПИВОФЕСТ ВО ПРИЛЕП: Наместо да го продаде и да спаси едно дете, Заев на скара и пиво со „Мерцедесот“

15%
User Rating

Зоран Заев вчера кога инспекцијата затвараше штандови, и се бркаа вработени во Прилеп, беше  присутен на фестивалот на скарата и пивото.

Одлична можност за новиот премиер да присуствува на една беспрекорно организирана манифестација, која деновиве е опседната со инспекции од целата држава, како никогаш до сега. – пишува локалниот „Маркукуле.мк“

loading...

И додека граѓаните, посетителите, дуќанџиите и угостителите се гневни на новата влада и начинот на кој сака да го сруши фестивалот на пивото, кој е најголемото и најмасовното случување во државата, Заев со Мерцедесот пристигна во Прилеп – додаваат од Маркукуле

Дали премиерот е дојден да види како напредуваат инспекциите и затворањето на угостителите и дуќанџиите? – прашуваат прилепчани

loading...

5 Comments

 1. saso

  trebalo prilepcani da pustat toa mackite da go izgrebat mercedesot

  • siptaroMrazac

   druze toa mece moze da go izgrebe ili lav ili kreten. mace ne.

 2. goceristev

  na pivo fest bese i ANTONIJA MILOSOVSKA…

 3. Jocihr

  Antonio so FOKUFCE OD STARITE A VASION OPINOK NR38 IZGUBENO SELJACISTE SE KACI VO MERCEDES OD KOMODITETOT POBARAL PIVO DA MU SE DONESE EHH TAA SELANDURIJA BOLNO UMNA MURTINSKA NE GO BIVA ZA CUVAR VO GROBISTA KE MU IZBEGAAT I MRTOVCITE OD SMRDENIOT OPINOK

 4. dzoko

  a be fosvageni ne se onie? ili se lazam?aona belata e policiska kola. stavija li nov nacalnik vo PP. ako stavija sigruno e komunist.a onoj so zoltoto palte koj e?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ